Czy warto skorzystać z porady prawnika?

W dzisiejszych czasach mamy powszechny dostęp do mediów elektronicznych.
Rodzi to możliwość korzystania z praktyczne nieograniczonej wiedzy zawartej w internecie.
Może zatem nasuwać się wątpliwość, czy  warto korzystać z usług prawnika. Oczywiście, że warto!

Być może pytanie powinienem podstawić przewrotnie- kiedy nie korzystać z usług prawnika?
Na myśl przychodzą mi filmy amerykańskie, w których nawet biedniejsze rodziny, na państwowych zasiłkach, udają się z najdrobniejszą sprawą do swojego „rodzinnego” prawnika. Oczywiście, po pierwsze to filmowa rzeczywistość a po drugie- żyjemy w innym kraju i mamy inne przyzwyczajenia. W Polsce zwykło się korzystać z pomocy fachowców dopiero, gdy samemu już nie można sobie poradzić z danym problemem. Do tego usługi prawników w powszechnym mniemaniu uważane są za zbyt drogie.

Dzisiejsze prawo jest b. rozbudowane, praktycznie codziennie wchodzą w życie nowe ustawy i rozporządzenia. Trudno zatem, żeby człowiek, który na co dzień nie ma z prawem do czynienia, przebrnął sam przez gąszcz przepisów i wybrał najlepsze dla siebie rozwiązanie.
Tymczasem, do prawnika powinniśmy się udać zawsze, gdy potrzebujemy porady prawnej.
Gdy potrzebujemy sporządzić pismo procesowe czy urzędowe albo umowę. Nie zawsze bowiem porady udzielane na stronach internetowych czy zamieszczone na nich wzory pism dotyczą konkretnie takiej samej sytuacji jak nasza. Czasem jeden szczegół czy brak jednego dokumentu może sprawić, że porada udzielona komuś innemu nie znajdzie zastosowania w naszej sprawie. Nie bójmy się również cen usług prawniczych. W Polsce, naprawdę nie są one wygórowane.

Komentowanie jest zamknięte